Je to moje právo

Autor: Martin Dinuš | 16.6.2006 o 9:15 | Karma článku: 6,94 | Prečítané:  2420x

Voliť pôjdem preto, lebo chcem, aby reformy pokračovali. Voliť pôjdem preto, lebo nechcem vládu populizmu, vládu bez programu a v neposlednom rade vládu komunistu. Komunisti boli pri moci 40 rokov a vieme kam to dotiahli. Nechcem, aby mi štát určoval, čo je pre mňa dobré, nechcem, aby štát bol obrovská skupina byrokratov.

Štát nie je nejaký imaginárny priateľ. Štát som ja spolu s vami. Priznajte sa, kto vie lepšie, čo potrebujete? Ste to vy. Preto nevoľme strany, ktoré nám peniaze chcú brať. Ja chcem, aby peniaze ostali u mňa, lebo len ja viem, čo je pre mňa najlepšie.Môže to znieť egoisticky, a asi to aj tak je. Ale priznajme si, kto ide voliť niečo, čo by jemu neprinieslo prospech?

Voliť pôjdem, lebo je to moje právo a jedna z mála možností ovplyvniť chod nášho štátu.

Ja pôjdem voliť OKS.

Niekomu sa môže nepáčiť, že dávam hlas menšinovej strane. Niekto môže namietať, že môj hlas prepadne víťazovi. Niekto ma môže pokladať za idealistu.

Prečo som sa tak rozhodol? Z dielne tejto strany prišla väčšina reformných nápadov. Je to strana pokračovateľov novembra. No a nehovoriac o tom, že program OKS je môjmu srdcu najbližší – len pár bodov:

Zníženie daní, zníženie odvodov, zúženie vlády (až na 8 ministerstiev), presun právomocí na samosprávy. Viac tu.

Nejde mi o to, aby som niekoho presviedčal alebo lámal na volenie tejto strany. Chcem len povedať, že všetci tí, čo rozmýšľajú nad OKS a z dôvodu strachu prepadnutia hlasu ju nejdú voliť, nech si to premyslia a dajú hlas. Potom budeme všetci prekvapení


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Mayová prehrala dôležité hlasovanie o brexite

Proti návrhu zákona sa vzbúrili poslanci Konzervatívnej strany.

TECH

Na Jupiteri sa deje čosi zvláštne, Veľká červená škvrna sa zmenšuje

Vedci pracujú na trojrozmernom modeli najznámejšej búrky.


Už ste čítali?