Iný koncert

Autor: Martin Dinuš | 11.5.2006 o 15:40 | Karma článku: 6,78 | Prečítané:  2342x

Z mne neznámych dôvodov som tam chcel byť. Tak som si kúpil lístok a išiel na koncert do Babylonu. Oznam na zdrape papiera vravel, že koncert sa presťahoval. Vyzeralo to nedôverčivo, tak ako nedôverčivo vyznelo moje rozhodnutie tam ísť. Neveriacky sme sa obzerali a hľadali silu uveriť plagátiku, ktorý nás posiela do Incheby. Nakoniec sme mu uverili a dobre sme urobili.

Koncert nezačal načas, ale to ma neprekvapovalo. Komáre otravovali, tiež ma to neprekvapovalo. Pivo nebolo drahé, to ma prekvapilo. Vzorka ľudí bola tiež zvláštna. Dredlokáči sa miešali s biznismenmi, študáci zo skorodôchodcami. Aj keď to by ma nemalo prekvapiť. Postávali sme a čakali. Nevedel som, čo ma čaká.

O pol deviatej som sa dočkal. Prišiel a mal túžbu velikú. No a ja s ním. Spieval, scatoval, rozprával, vtipkoval. muzikanti hrali, džemovali (ako hrozne to vyzerá napísané po Slovensky), improvizovali. Ľudia sa vlnili, spievali, tlieskali, pískali a ja som sa rád zapojil do davu.

Mne neznáma hudba sa mi dávala spoznať a ja som sa zoznamoval rád. Jazz sa predstavil vo fantastickom svetle. Hudba, ktorá nepotrebuje showmanov, ale srdciarov. Potrebuje muzikantov, ktorí ju cítia, muzikantov, ktorí ju žijú. Keď sa pridá slovo, ktoré pohladí, zistíme, že je tu ešte svet citlivý, krásny, hravý, smutný, svet pravdivý.

Odchádzal som spokojný, aj keď maturantky neboli. Nebol to koncert hitov. Bol to koncert hudby a slov.

Lipa spieval Lasicu, Lasica rozprával cez Lipu. A ja som im rozumel.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poukázali na spornú Foraiovu poľovačku, úrady im nechcú vrátiť revír

Okrem bývalého šéfa Všeobecnej zdravotnej do revíru chodí strieľať aj Róbert Veselka, konateľ jednej z firiem zo zdravotníckej skupiny Medirex.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Hybridy klamali, majú oveľa vyššiu spotrebu

Ako hybridy nešetria palivo tak, ako sľubovali.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Prípad poľovníkov ilustruje, aké ťažké je byť smelým zajkom

Byť odvážnym kritikom je ako kráčať po povrchu Mesiaca.


Už ste čítali?