Iný koncert

Autor: Martin Dinuš | 11.5.2006 o 15:40 | Karma článku: 6,78 | Prečítané:  2340x

Z mne neznámych dôvodov som tam chcel byť. Tak som si kúpil lístok a išiel na koncert do Babylonu. Oznam na zdrape papiera vravel, že koncert sa presťahoval. Vyzeralo to nedôverčivo, tak ako nedôverčivo vyznelo moje rozhodnutie tam ísť. Neveriacky sme sa obzerali a hľadali silu uveriť plagátiku, ktorý nás posiela do Incheby. Nakoniec sme mu uverili a dobre sme urobili.

Koncert nezačal načas, ale to ma neprekvapovalo. Komáre otravovali, tiež ma to neprekvapovalo. Pivo nebolo drahé, to ma prekvapilo. Vzorka ľudí bola tiež zvláštna. Dredlokáči sa miešali s biznismenmi, študáci zo skorodôchodcami. Aj keď to by ma nemalo prekvapiť. Postávali sme a čakali. Nevedel som, čo ma čaká.

O pol deviatej som sa dočkal. Prišiel a mal túžbu velikú. No a ja s ním. Spieval, scatoval, rozprával, vtipkoval. muzikanti hrali, džemovali (ako hrozne to vyzerá napísané po Slovensky), improvizovali. Ľudia sa vlnili, spievali, tlieskali, pískali a ja som sa rád zapojil do davu.

Mne neznáma hudba sa mi dávala spoznať a ja som sa zoznamoval rád. Jazz sa predstavil vo fantastickom svetle. Hudba, ktorá nepotrebuje showmanov, ale srdciarov. Potrebuje muzikantov, ktorí ju cítia, muzikantov, ktorí ju žijú. Keď sa pridá slovo, ktoré pohladí, zistíme, že je tu ešte svet citlivý, krásny, hravý, smutný, svet pravdivý.

Odchádzal som spokojný, aj keď maturantky neboli. Nebol to koncert hitov. Bol to koncert hudby a slov.

Lipa spieval Lasicu, Lasica rozprával cez Lipu. A ja som im rozumel.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prezident Kiska vymenoval Sakovú za novú ministerku vnútra

Sakovú navrhol do funkcie vládny Smer.

DOMOV

Do rekreačného sídla papalášov politici už takmer nechodia

V Častej–Papierničke boli vlani ubytovaní len dvaja poslanci.

DOMOV

Z armády odchádza na protest skúsený generál

Generálporučík Macko je jediný Slovák, ktorý riadil základňu NATO.


Už ste čítali?